VOLEYBOL SAHASI

VOLEYBOL SAHASI 
file ile ikiye bölünmüş voleybol sahası üzerinde altı kişilik iki takım ile oynanan ve çokça sevilen bir spor dalıdır.
Voleybol Oyunun amacı, topu filenin üzerinden göndererek rakip takımın oyun alanına topun değmesini sağlamak ve rakip takımın aynı amaca ulaşmasını ise önlemektir. Takımlar topu rakip alana gönderirken topa en az bir kere kendi sahaları içinde vurmalıdır. Takımlar topa en fazla üç kere değebilir, blok teması ile dört kere değme hakları vardır.
Voleybol spor salonlarında, voleybol sahalarında ve plajda veya çimde oynanabilir. Voleybol Sahası Dış ölçüleri 13 m. x 22 m., oyun voleybol sahası iç ölçüleri 9 m. x 18 m. olacak şekilde kuzey-güney doğrultuda voleybol alanı ayrılmalıdır. Voleybol sahaları bu ölçülerde ve detaylarda kurulmalıdır. 
Voleybol sahalarımız siz değerli müşterilerimize değerli kaliteli bir oyun deneyimi ve zaman yaşatmak için tamamen kendi üretimimiz olup ve sahaların kurulumu konusunda uzman ve profesyonel olan montaj ekiplerimiz tarafından kurulumu yapılmaktadır. Oyuncuların isteklerine göre tasarlanabilen voleybol sahaları zeminleri kullanıma göre tasarlanabilmektedir. Zemin bu tür spor dallarında en önemli olan husus olmakla birlikte ekibimizin ince işçiliği ile birlikte kusursuz bir imalat ortaya çıkmaktadır. Cihan çit sektörün en deneyimli uygulama ekiplerine ve bakışı her zaman kalite olan bir görüşe sahiptir.
 

Voleybol Sahası İmalatı 
Voleybol sahası yapımı aşamaları altyapı işleri, çevre demir işlerinin yapılması, tel örgü işlerinin yapılması, voleybol sahası zemin kaplamasının yapılması ve ekipmanların montaj edilmesidir. Voleybol sahası yapımı için Dikme direkler farklı teknik detayda ve müşterisine özel projelendirilen çapta ve Kalınlıkta zeminden istenilen yükseklikte olacak şekilde 3 metre ara ile zemine Daha önceden bırakılan ankarajlara kaynak veya dikmelerin altında bulunan ankarajlar ile beton zemine çelik dübeller ile monte edilir. Bunlarla birlikte toprak zeminlerde çukur açılıp dikme direkler sabitlendikten sonra beton atılarak monte edilebilmektedir.  Dikey borulara farklı teknik detayda ve müşterisine özel projelendirilen çapta ve Kalınlıkta H:400cm için en üst kısmına 1 orta kısmına ve alt kısmına olmak üzere 3 adet yatay kayıt atılır. Sahanın Gerekli görülen 1 Adet kısmına kapı giriş yeri yapılır. Saha iskeletinin üst köşe bağlantılarına profil atılır. Sahanın uzun kenarlarında 2 şer kısa kenarlarına 1 er adet merdiven tip payandalı direk olacaktır ve bu sayede sahanın statik sağlamlığı sağlanmış olacaktır. iskeletin alt ortasına 2 sıra çelik halat, üst ortasına 1 sıra gergi teli gerilerek montaj yapılır. Çelik halat ve gergi telinin üzerine saha yüksekliğince pvc kaplı 50 göz 3,5 mm kalınlıkta örgü teli germe işlemleri sonrasında bağlama telleri ile bağlanarak montaj tamamlanır. 
 

Voleybol Filesi
Voleybol Filesi ölçüleri, düşey olarak orta çizginin üstünde yer alır ve erkekler için 2,43 m; kadınlar için 2,24 m yüksekliğindedir. File, 1 m genişliğinde, 9,50 ile 20 m uzunluğundadır ve 20 cm2lik karelerden oluşan siyah iplerden yapılmıştır. Anten, 1,80 m uzunluğunda ve 10 mm çapındadır. Antenlerin her birinin 80 santimetrelik üst kısımları filenin üzerinde devam eder. Antenler filenin bir parçası sayılır ve geçiş boşluğunun yan sınırlarını belirler.

Voleybol Sahası Maliyeti Ne Kadar ?
Voleybol sahası, voleybol saha yapım maliyeti öncelikle kapalı voleybol saha veya açık voleybol saha çeşidine göre değişmektedir. Kapalı halı sahalarda çelik konstrüksiyon üzerinde kullanılan branda, sac veya pvc kaplama malzemesi fiyat farklılıkları göstermektedir. Açık halı sahalarda ise kullanılacak boru profiller ve teknik detaylar göz önünde bulundurularak fiyatlandırılmaktadır. Kapalı voleybol saha ve spor sahalarında fiyat ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Voleybol sahası maliyetine etki eden faktörler; yapılacak olan saha zeminin türü, kullanılacak ekipmanların kalitesi, kapalı saha yapılacak ise yapılacak bölgenin kar yükü ve rüzgar yüküdür. Voleybol sahası zemin kaplama maliyetleri kullanılacak zemin çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

VOLEYBOL SAHASI FİYAT TEKLİFİ AL


Aşağıdaki alanları doldurup gönderin. Fiyat teklifimizi size hemen gönderelim.

Aşağıdaki butona bastığınızda teklifinizi WhatsApp üzerinden gönderimi olacaktır.