TENİS KORTU

TENİS SAHASI 
Kort tenis maçlarının yapıldığı alan. Tenis Kortları dikdörtgen bir zemin ve ortada gerili alçak fileden oluşur. Aynı kortta hem tekler hem de çiftler karşılaşmaları oynanan ve çokça sevilen bir spor dalıdır.
Tenis dikdörtgen düz bir zemin üzerinde oynanır. Bu zemin genellikle çim beton (sert kort) veya sentetik katkılı tiptedir. Bir tenis kortunun boyutları, Kort 23,78 metre uzunluğunda, 10,97 metre genişliğindedir. Genişlik, tekler karşılamaları için 8,23 metre çiftlerde 10,97 metredir. Servis çizgisi fileden 6,40 metre uzaklıktadır. Oyuncuları topları çevirebilmesi için kort kenarlarında ekstra boşluklara ihtiyaç duyulur. Bu boşluklar toplam 18,3 metre genişliğinde, 36,7 metre uzunluğundadır. Kortun eni boyunca, oyun alanını eşit olarak ikiye bölecek şekilde, oyuncu çizgilerine paralel olarak bir file gerilidir. En yüksek olduğu kenar bölgelerinde 1,07 metre olan file, orta bölümde 0,914 metreye düşer. File direkleri kenar çizgilerinin 0,914 metre dışında bulunur.
Tenis kortu, tenis sahaları siz değerli müşterilerimize değerli kaliteli bir oyun deneyimi ve zaman yaşatmak için tamamen kendi üretimimiz olup ve sahaların kurulumu konusunda uzman ve profesyonel olan montaj ekiplerimiz tarafından kurulumu yapılmaktadır. Oyuncuların isteklerine göre tasarlanabilen tenis kort zeminleri kullanıma göre tasarlanabilmektedir. Zemin bu tür spor dallarında en önemli olan husus olmakla birlikte ekibimizin ince işçiliği ile birlikte kusursuz bir imalat ortaya çıkmaktadır. Cihan çit sektörün en deneyimli uygulama ekiplerine ve bakışı her zaman kalite olan bir görüşe sahiptir.


Tenis Kortu İmalatı 
Tenis kortu yapımı aşamaları altyapı işleri, çevre demir işlerinin yapılması, tel örgü işlerinin yapılması, tenis sahası zemin kaplamasının yapılması ve ekipmanların montaj edilmesidir. Tenis kortu yapımı için Dikme direkler farklı teknik detayda ve müşterisine özel projelendirilen çapta ve Kalınlıkta zeminden istenilen yükseklikte olacak şekilde 3 metre ara ile zemine Daha önceden bırakılan ankarajlara kaynak veya dikmelerin altında bulunan ankarajlar ile beton zemine çelik dübeller ile monte edilir. Bunlarla birlikte toprak zeminlerde çukur açılıp dikme direkler sabitlendikten sonra beton atılarak monte edilebilmektedir.  Dikey borulara farklı teknik detayda ve müşterisine özel projelendirilen çapta ve Kalınlıkta H:400cm için en üst kısmına 1 orta kısmına ve alt kısmına olmak üzere 3 adet yatay kayıt atılır. Sahanın Gerekli görülen 1 Adet kısmına kapı giriş yeri yapılır. Saha iskeletinin üst köşe bağlantılarına profil atılır. Sahanın uzun kenarlarında 2 şer kısa kenarlarına 1 er adet merdiven tip payandalı direk olacaktır ve bu sayede sahanın statik sağlamlığı sağlanmış olacaktır. iskeletin alt ortasına 2 sıra çelik halat, üst ortasına 1 sıra gergi teli gerilerek montaj yapılır. Çelik halat ve gergi telinin üzerine saha yüksekliğince pvc kaplı 50 göz 3,5 mm kalınlıkta örgü teli germe işlemleri sonrasında bağlama telleri ile bağlanarak montaj tamamlanır. 


Tenis  Filesi
Tenis Filenin yerden yüksekliği 1,07 m, orta yüksekliği ise 0,91 m olmalıdır. Filenin asılı olduğu ip veya metal kablonun üst seviyesi 1 m olacak şekilde ölçülerek yapılmalı ve bu ip veya metal kabloyu kaplayan beyaz bant 5-6,3 cm genişliğinde yapılmalıdır. File, bant ve direklerinin üzerine reklam konulması yanlış ve kesin olarak karşı çıkılan bir durumdur. 

 

Tenis Kortu Maliyeti Ne Kadar?
Tenis kortu, tenis saha yapım maliyeti öncelikle kullanılacak boru profiller ve teknik detaylar göz önünde bulundurularak fiyatlandırılmaktadır. Tenis spor sahalarında fiyat ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Tenis sahası maliyetine etki eden faktörler; yapılacak olan saha zeminin türü, kullanılacak ekipmanların kalitesidir. Tenis kortu  sahası zemin kaplama maliyetleri kullanılacak zemin çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

TENİS KORTU FİYAT TEKLİFİ AL


Aşağıdaki alanları doldurup gönderin. Fiyat teklifimizi size hemen gönderelim.

Aşağıdaki butona bastığınızda teklifinizi WhatsApp üzerinden gönderimi olacaktır.