AĞIR TİP PANEL ÇİT UYGULAMASI

Double Panel çit 
Görselliğin ve sağlamlığın yanı sıra çevre güvenlik ihtiyaçlarında dekoratif tasarımı ile tüm ölçülerin uyum içerisinde kullanıldığı ağır tip panel çit sistemidir. Ağır şartlar gerektiren projelerde uygulanabilen son derece dayanımı yüksek olan panel çit çözümleridir. Double Panel çit özel kaplaması sayesinde çevre güvenlik ihtiyaçlarında uzun yıllar bakım gerektirmeyen kullanımı olan yüksek dayanımlı double double panel çit sistemidir. Kolay hızlı ve pratik montajı sayesinde herkesçe kullanılmaktadır. Genellikle kullanıldığı yerler arsa tarla bağ bahçe okullarda yazlıklarda işyerlerinde fabrikalarda yani kısacası güvenliğin ve esnettik görüntünün gerektiği her yerde halk arasında kullanıldığı adı ile yeşil bahçe çiti, dabıl panel çit kullanılmaktadır. Double Panel çit ürününün fiyatları yükseklik kalınlık gibi özellikleri nedeni ile birbirinden farklıdır, bu aslında her üründe olan bir durumdur bu sebeple  double panel çit alırken dikkat edilmesi gereken durumlardan biri ihtiyacımızı hangi göz ve kalınlıktaki double panel çitin karşıladığını belirlemektir. Double Panel çitler uygulandığı yerdeki eksikleri gidererek ortamdaki dağınıklığı ortadan kaldırır iç mekân bölmelerinde ve hayvancılık için de kullanılmaktadır. Birçok kişi double panel çiti güvenliğin yanı sıra bu tarz amaçlar için kullanmaktadır. double panel çit nedir, ne işe yarar, ne tür avantajlara sahiptir sorularına geniş kapsamlı olarak yanıt olarak bütün detaylarını sonraki başlıklarda bulabilir ve kullanım amacınıza en uygun özelliklerde double panel çit sahibi olabilir ve double panel çit montajı yaptırabilirsiniz.

Double Panel Çit Satınalarken Ve Montaj Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?
Tüm kelepçe sistemleri ve profiller ile kolayca kullanılabilir ve her türlü zemin koşullarında kolaylıkla uygulanabilir. Double Panel çit montajı yaptıracağınız ve satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli konular bulunmaktadır. Yazılanlara dikkat ederseniz sorun yaşama olasılığınız düşecektir double panel çit boyutları dikkat edilmesi ve iyi analiz edilmesi gereken konulardan bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Bunun yanında kalınlıkları da ihtiyacımıza göre belirlemeliyiz bu teknik detayları inceleme yaparken alışverişinizi ve montaj hizmetinizi güvenilir Cihan tel çit firmasından yaptığınıza dikkat etmelisiniz Kalite tesadüf olmamakla birlikte her zaman ayırıcı olan bir tarafı bulunmaktadır. Double Panel çit montajlarında sorun yaşamamak adına montaj istikametini ve güzergâhını önceden belirlemekte yarar vardır. Bir defa sorunsuz yapılacak olan double panel çit montajının yanlış yerde yapılması double panel çitin her ne kadar sökülüp takılabilen bir malzeme olsa da bu tarz yanlış imalat geri dönüşleri çok uğraştırıcı bir hal alacaktır bunlara dikkat edilmelidir. Detaylıca ince eleyip sık dokuyarak yapmış olduğunuz araştırma sonucu size en uygun double panel çiti bulmanız ve montajını yaptırmanız mümkündür. 

Double Panel Çit Kapı
Double Panel çit kapı da aynı double panel çitte olduğu gibi alırken dikkat edilmesi gereken bir husustur. Double Panel telin etrafı profiller ile çerçeve yapıp menteşe ve kilit sistemi ile tamamlanan sık kullanılan bir malzemedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus kapının boyasıdır çünkü genellikte kara demirden imal edilen double panel çit kapılar uzun vadede paslanma ve boya solması olmaktadır. Boyası güzel olmayan double panel çit kapının görsel anlamda göze hiçbir şekilde hitap etmez. Bu sebeple kaliteli boyanış bir çit kapısı seçtiğinizden emin olmalısınız bunun sonucunda daha konforlu daha uzun ömürlü ve her acıdan karlı bir seçim yapmış olursunuz double panel çit kapılarda double panel çitlerde olduğu gibi ölçülerine ve kalınlıkların göre fiyatları değişmektedir 
Kullanım amacına göre dizayn edilen alanlarda genellikle double panel çit montajıyla beraber double panel çit kapı da ihtiyaç olmaktadır kapının konumlanacağı yeri titizlik ile belirlemeli ve kullanım amacımıza doğrudan hitap eden bir noktaya montajı yapılmalıdır malzeme kalitesinin ve bize uygunluğunu belirledikten sonra tabi ki en önemli husus montaj kısmıdır montajı iyi yapılmayan bir malzeme kısa süre içerisinde deforme olup istemediğimiz sonuçlara bizi götürebilir uzun seneler gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir ürün ve görünümü oluşturmak için montajının da titizlik ve önem vermeniz gerekmektedir 
Double Panel çit ve kapı Malzeme tedarik ederken double panel çiti yapılacak alanı önce ölçmelisiniz ve sonrasında ürün alımı yapmalısınız. Eğer bu şekilde yaparsanız faydalı bir double panel çit alışverişi yapmış olursunuz. Metre ile uygulama yapılacak yeri kolay ve hızlı bir şekilde ölçümünü yapabilirsiniz. Ustaların tavsiyesi işi hızlandırmak için ölçüleri kullanıcının almasıdır.


Double Panel Çit Özellikleri Ve İlaveleri Nelerdir?
Özel olarak geliştirilmiş aksesuarların yanısıra kendine özgü olan yapısıyla diğer çit modellerinden farklıdır. Bir kullanıcı olmadan önce akılla gelen ilk soru ürünün özellikleridir double panel çit malzemesinin bütün özelliklerini sizlere bütün detayları ile anlatacağız. Rijit ve sert bir bir yapıya sahip olmasından dolayı hem tercih edilir hem de basit kullanım sağlar double panel çit ölçüleri teli yükseklikleri 103 cm, 123 cm, 143cm, 163cm, 183 cm ve 203 cm olarak sabit genişlik olarak 200 cm ve 250 cm dir. Bunlarla birlikte kalınlıkları da 5mm 6mm 8mm olarak değişmektedir double panel çitlerin birbirinden ayıran en önemli özelliği ise, göz aralarıdır bunlar ise 5x10, 5x15, 5x20 olmak üzere seçenekler sunmaktadır. Double Panel çitler kullanım koşullarına ve ihtiyacınıza göre tercih belirlenmeli ve ürün siparişleri ve montaj hizmetlerini malzeme özelliklerine göre alışveriş yapılmalıdır. Double Panel çit çok kullanışlı bir ürün olmasını sağlayan bir diğer husus ise beton zeminde montaj yapıldı gibi toprak zemin için de montaj yapılabiliyor olmasıdır. Toprak zeminde ve beton zeminde double panel çit ürünü çok şık olur ve montaj yapıldığı alana değer katmaktadır. Bu kullanıcının beğenisini kazanmasını sağlamasına yetmektedir.
Double Panel çit üzerindeki özel kaplaması sebebi ile doğal koşullara ve zorlu kış şartlarına karşı çok dayanıklı çit türüdür. Çelik dübelleri sayesinde montaj yapıldığı beton zemine çok sağlam bir şekilde sabitlenir. Sabitlenen double panel çit direklerine double panel çit hasırı kelepçeler ile vidalanır ve rijit sağlam bir yapı oluşturur. Direklerin ve kelepçelerin kapakları sayesinde kış şartları veya yağmur sularının bu sağlam double panel çiti etkilemesi engellenmiş olur. Double Panel çitlerin teknik özellikleri haricinde daha fazla güvenlik gerektiren yerlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş modelleri de bulunmaktadır özel imalat double panel çitler ve duble panel çitler her birinin kullanım amacı ve fonksiyonları farklıdır bu sebepten kullanılacak alanın ihtiyacına göre panel çit modeli belirlenmiş olur. double panel çit fiyatları tahmin edilebileceği gibi normal panel çit fiyatlarından daha yüksektir. 
Double Panel çitlerin kullanıldığı alan ve yerlerde double panel çit ile birlikte kullanılan başka güvenlik malzemeleri de vardır. Bunlardan biri düzlemsel jiletli tel dir jiletli teller double panel çitlerin üzerine bağlama teli ile montaj yapılır jiletli tellerin 45cm, 60cm, 90 cm olmak üzer 3 ayrı çapta üretilip montajları yapılmaktadır 45 cm çalında düzlemsel jiletli tel standart ölçü olarak kabul edilir. Double Panel çitin üzerine 25 cm bindirerek galvaniz bağlama teli ile bağlanır. double Panel çitlere jiletli telin bir diğer montaj biçimi ise double panel çit direklerinin jiletli tel çapı kadar uzun tutulup her bir direğe en üstten gergi teli çekilir, double panel çite montajı yapılacak jiletli tel double panel çitin üzerinden bağlamış olur ve çekilen gergi teline galvaniz tel ile bağlanır. Jiletli telin bir diğer modeli ise helezon jiletli tel yani akordeon jiletli tel olarak adlandırılan jiletli tel içimidir yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılır double panel çit direklerinin üzerine montaj yapılabilmesi için u veya v formda aparat monte edilmesi gerekmektedir. 

Double Panel çit hasırı yani teli de yazımızın bazı noktalarında bahsettiğimiz gibi üzerinde durulması ve tercih yaparken çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Uzaktan bakıldığı zaman bütün double double panel çit telleri birbirine benzer fakat işin inceliklerini göz önünde bulundurduğumuz zaman göz arası kalınlığı kullanılan boyası gibi birçok birbirinden ayıran özelliğinin olduğunu double panel çit teli üründe görmekteyiz. Bu sebeple alanında uzaman profesyonel işler yapan firmalara işinizi yaptırmanız önemli olduğu kadar uzun vadede sizin daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Double Panel çit direği double panel çiti ayakta tutan ana ürün double panel çit direğidir double panel çit direkleri 50x50x2 mm veya 60x60x2 mm ve kullanım alanlarında göre daha da güçlü kutu profillerden imal edilmiş panel yüksekliğine göre dikme direkleri mevcuttur. Bütün malzemeler galvaniz kaplı ve elektrostatik fırın boyalı üretilmektedir .double panel çit direği sayesinde bağlı olan double panel çit teli dimdik ayakta durur double panel çit direkleri oldukça sağlam üretilip bozulma ve kırılma yapmazlar. Direklerin altında bulunan flanşlar sayesinde zemine tam oturup montaj yapıldığı yere adeta bütünleşirler. Double Panel çit direklerinin de double panel çit hasırlarında olduğu gibi kalınlık ve boyutları farklılık göstermektedir bu sebeple kullanacağınız alana en uygun double panel çit direklerini tercih etmeniz önemli bir husustur. Kullanılan malzemeler gibi önemli olan hususlardan biride de double panel çitlerin fiyatlarıdır. Double Panel çit fiyatları ile ilgi bütün detaylar şu şekildedir 

Double Panel Çit Fiyatları?
Double Panel çit fiyatları kullanıcı ve alıcı için merak konusu olmaktadır double panel çit fiyatları hakkında net konuşmak pek doğru olmayacaktır. Sebebi double panel çitlerin bahsetmiş olduğumuz double panel çit ölçü ve fiyatları adı altında incelediğimizde göz arası kalınlığı boyutları boyası gibi birbirinden ayıran birçok özelliği bulup hepsinin fiyatlandırma biçimi birbirinden farklıdır. Double Panel çit alımında ürünün kullanılacağı alanın büyüklüğü yani toptan alımlar dahi fiyatı değiştirmektedir. Bu sebeplerden dolayı double panel çit fiyatlarının sabit ve tek fiyat olmaması durumu olağan karşılanan bir durumdur. Double Panel çit ürünü tamamen demir olması sebebi ile demir piyasasının fiyat dalgalanmasını aynen yansıtan bir malzemedir. Tabiki bunun yanında fiyatlar firmadan firmaya da farklılıklar göstermektedir. Bu olayın asıl sebebi her firma aynı kalitede dabıl panel çit satmamasından kaynaklanmaktadır. Her üründe olduğu gibi iyi mal iyi para karşılaştırması ile double panel çit metre fiyatı ve double panel çit metre kare fiyatları nı değerlendirmek gerekmektedir. Birçok firma double panel çit fiyatlandırması yaparken metre kare üzerinden hesap yapmaktadır bunun sebebi double panel çitlerde birden fazla yükseklik seçeneğinin bulunmasıdır. Double Panel çitler 1 double panel direği 1 panel teli olarak panel çit set sayılmaktadır panel telinin kesilmesi durumunda tam ücret alınmaktadır kapan parça kullanılamıyorsa fire olarak değerlendirilmektedir. Bu tarz hesap işlerin daha hızlı çözülmesini ve daha doğru bir hesap yapabilmenin temelini oluşturmaktadır. Bu yöntemler bütün firmalarca kullanılan son derece kolay hesap edilebilen bir yöntem olması sebebi ile herkesin tercihi olmuştur. 

 

Double Panel Çit Hangi Zeminlere Montaj Yapılabilir?
Double Panel çit i bu kadar cezbedici hale getiren özelliği birçok zemine montaj yapılabiliyor olmasıdır. Bunlara örnek beton zemin double panel çit montajı, toprak zemin double panel çit montajı, ahşap zemin gibi sayabiliriz en önemli husus tabi ki direklerin altında sabitleyici eleman çelik dübellerdir. Kullanılacağı sert zemine göre doğru sabitleme elemanı çelik dübeli kullanıldığı zaman double panel çitlerin montajının yapamayacağız neredeyse hiçbir zemin yoktur. 

Double Panel Çit Montajı Ustalık Gerektirir Mi?
Double Panel çit alacak ve montajını kendi yapmayı planlayan her müşterinin aklın gelen ilk soru olan double panel çit montajını yapabiliriyim ustalık gerektirir mi olmuştur detayları ile size burada aktarıyor olacağım.
Double Panel çit montajı için malzemenin tedarik edilip montajın yapılacağı yere götürülüp bırakılması gerekmektedir. double Panel çit montajı zemine göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanları beton veya toprak olarak ikiye ayrılmaktadır ilk olarak beton zemini ele alırsak mevcut olan betonumuzun genişliği minimum 15cm olmalıdır sebebi double panel çit direklerimizin altında bulunan flanşların ölçüleri 12cmx12cm olmasıdır. Montaja uygun betonumuzun içinden bir elektrik hattı geçmediğine dikkat etmeliyiz double panel çit direklerimizin alında bulunan ankaraj plakasında montaj için 4 adet sabitleme deliği bulunmaktadır bu deliklerin olduğu yerlerden 12 lik matkap ucu ile delikler delip 4 adet çelik dübelimizi sıkıp sıkıştırmalıyız. Direği teraziye aldıktan sonra double panel çit direğimiz adeta beton ile bütünleşmiş çok sağlam bir hal alacaktır sonrasında double panel telimizi direğin hizasında montaj yönünde yanına getirmeliyiz.  Double panel teli direğin yatay yönde yarısında kalacak şekilde yerleştirdikten sonra double panel çit kelepçeleri ile direğe vidalanmalıdır kullanacağımız double panel çit kelepçeleri double panel yüksekliklerine göre değişmektedir.
 Örneğin h:100 cm lik double panel çit de 2 adet kelepçe kullanılırken h:150 cm lik double panel çit de 3 adet kelepçe kullanılmaktadır. Montajı biten kelepçelerden sonra 2. Direği dikmek için double panel telinin uç kısmında direği ortalayacak şekilde direğimizi betona sabitledikten, sonra montaj yöne 2. Double Panel telini getirip iki double panel telini 1 kelepçe ile direğe vidalayarak montajı devam ettirmelisiniz. Toprak zeminde ise beton zeminden tek fark olarak direklerimiz 50 cm uzun olup toprağa 30X50 ebatlarında çukur açılıp double panel çit direği çukura yerleştirilip taşla sıkıştırılıp teraziye alınır ve betonlanır double panel telleri beton zeminde olduğu gibi kelepçe ile direğe vidalanması ile montaj gerçekleştirilmiş olur. Her işte olduğu gibi işi bilen ustaların montaj kısmında görev alması her zaman daha doğru seçim olacaktır. Hem hız hem de sağlamlık konusunda işi bilen bir ustanın tecrübesinden kaynaklı double panel çit montajını yapması daha sağlıklı olacaktır.

Double Panel Çit Her Alanda Kullanılabilir Mi Hangi Alanlarda Kullanılabilir? 
Double Panel çit çit ihtiyacının olduğu her yerde hızlı kurulumu sayesinde tercih edilen ve kullanılan bir üründür. Boş bir arazide yerinizi belli etmek için de kullanılabilir yazlığınızda veya işyerinizde güvenliği sağlamak için de kullanılabilir kullanım yerlerine göre yükseklik ve kalınlıklarını belirledikten sonra ihtiyaca dayalı her alanda kullanılabilen double panel çitler bu sebeple en çok tercih edilen ve en rövanşta olan çit sistemleri olmayı başarmıştır. Daima kaliteli duruşunu montaj yapıldığı yerde belli eder ve sizi uzun yıllar üzemezler. 

 

Double Panel çit kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler hususlardan biri demir ürün olduğu için uzun süre kullanım için sürekli suya maruz kalmasından korumalıyız uzun vadede malzemenin çok daha uzun ömürlü olmasına sebep olacaktır. Rijit görüntüsünü bozmamak için double panel çitlere ağır eşyalar dayamamak da fayda vardır bunlarla birlikte double panel çitler gözenekli olması sebebi ile rüzgâr yükleri double panel çitlere etki minimum düzeyde etkilemektedir. Double panel çitlerin üzerine gözeneksiz hava geçirmeyen bir malzeme ile kaplarsanız rüzgâr yükleri double panel çitleri zamanla bağlı oldukları zeminden ayırabilir. 

Double Panel Çit Kullanımı İhtiyaçları Karşılar Mı?
Güvenli alanlar her daim geresinim olmuştur bu sebeple çit sistemlerine ihtiyaç duyulmuştur double panel çitler daima güvenli alan oluşturmak ve esnettik görüntü vermek için inşa edilmiştir. Her zaman en önemli ayırıcı özellik malzemenin kalitesidir kaliteli bir double panel çit uygulandığı yeri istisnasız güvenlik çemberi altına almaktadır ne kadar kaliteli bir ürün kullanılırsa o kadar kaliteli güveli ortam oluşturulmuş demektir kaliteli double panel tel çit kullanımı sonrasında her zaman memnun kalırsınız.

AĞIR TİP PANEL ÇİT UYGULAMASI FİYAT TEKLİFİ AL


Aşağıdaki alanları doldurup gönderin. Fiyat teklifimizi size hemen gönderelim.

Panel çit 250 cm ve katları olarak hesaplanır.
Direk talebiniz var ise sayı giriniz.
( adet panel ile direk montaj aksesuar olacak.)
(Veya Whatsapp’dan uygulama yapılacak alanın görüntüsünü gönderebilirsiniz.)
Not: Maalesef adet panel için keşife gelemiyoruz. Ama teklifi bize ilettikten sonra WhatsApp’dan proje alanının görüntüsünü iletebilirsiniz.

Aşağıdaki butona bastığınızda teklifinizi WhatsApp üzerinden gönderimi olacaktır.