JİLETLİ TEL

JİLETLİ TEL
Yaşam alanlarında kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir ortam oluşturmak ve izinsiz girişlerin önüne geçmek için caydırıcı çeşitli yöntemler vardır. Jiletli tellerin kullanıldığı bölge koruma sistemlerinde jiletli telin kullanılıyor olması büyük güvenlik tedbiri sağlamış olur. Özellikle özel mülklerde korunması için jiletli tel sıklıkla tercih edilir. Özel mülkünüzde gece saatlerinde veya evde değilken gözünüz arkada kalmaması için jileti teli kullanabilirsiniz. Jiletli tel sivri ve keskin bir yapıya sahip olduğundan herhangi bir temas halinde yırtıcı zararlar verebilmektedir. Jiletli tel ile oluşturulan çitleri veya engelleri aşmak çok tehlikeli ve zordur. Jiletli tellerin faklı ebat ve çeşitleri bulunmaktadır. Jiletli telin modellerini kullanılacak alan belirlemektedir ihtiyaca göre çap ölçüleri ve şekilleri belirlenmelidir. Ürünün yapımında kullanılan ham maddeler de kalite kalite değişmektedir. Kullanılan çekirdek tel ve üzerine sarılı olan saclar belirleyici farklılıkları oluşturan ham maddeleridir. Jiletli telin ham maddelerinin kaliteli olması sayesinde kötü hava koşullarında dahi çok uzun ömür kullanabileceğiniz bir üründür. Jiletli bahçe teli sayesinde bahçenizdeki bitkileri dışarıdaki tehlikelerden korumak da mümkündür. Örnek olarak yabani hayvanların özel mülkünüzün bahçesine girmesini engeller ve bitkilerinizi dış etmenlerden korumuş olacaktır. Kısacası güvenlik gerektiren tüm alan ve bölgelerde tercih edilen rövanşta bir üründür. Jiletli telin varlığı dahi güven duygusunu içinize aşılar dışarıdaki tehlike için ise caydırıcılık verir. Ürünlerimiz Cihan Tel Ve Çit firmasının kendi imalatı olup 30-45-60-90 cm. çaplarda üretilebilmektedir. Jiletli telde iç çekirdek tel 2,5 mm. Kalınlıkta galvaniz kaplı, Jiletli telin bant kısmı 0,50 mm. 200 gr/kg sıcak daldırma galvaniz sac kullanılarak galvaniz kalitede imal edilmektedir. Jilet kesit Aralıkları 10 cm sarım Aralıkları 22 cm. dir.
Jiletli telin kullanıldığı bölgelere girmek isteyen veya zarar vermek isteyenler jiletli telin kesici yapısı sayesinde eyleme geçirmeden caydırıcı olarak vazgeçirebilir. Farklı ebat ve şekilde jiletli tel bulmak mümkündür. Özenle tasarladığımız jiletli teller ihtiyacınıza ve kullanım amacınıza göre üretilmiş olup uzun ömür güvenliğinizi sağlamak için hizmetinize sunulmuştur. Paslanmaz jiletli teller yağışlı ve karlı hava koşullarına karşı dirençleri sayesinde etkilenmezler. Galvaniz kalite jiletli teller ise paslanmaz jiletli terlerden aşağıya kalmayacak performansları ile güvenliğinizi en üst düzeye çıkartmak için üretilmiş caydırıcı çit türüdür. Şekil olarak düzlemsel jiletli teller sıkça kullanılan bir model olup görsel anlamda da kendini belli eden bir yapıya sahiptir. Düzlemsel jiletli telde farklı yüksekliklerde yani farkı çaplarda bulmak mümkündür. Çap olarak en yaygın kullanılan jiletli tel 45 cm ve 60 cm olanıdır. Bunlara ek seçenek olarak 30 cm ve 90 cm çaplarında düzlemsel jiletli tellerde bulunmaktadır. Korunması istenilen alana en uygun jiletli teli çapına göre belirlemek sizin için doğru seçim olacaktır. Düzlemsel jiletli tel 30 metrelik toplar halinde paketlenmektedir her top paket 4 adet 7,5 metre jiletli tel yaprağı bulundurmaktadır özenle sarılıp bağlanır. Düzlemsel jiletli teller metre tül fiyatı üzerinden satılmaktadır. Satış yapılırken 7,5 metre ve katları olarak üretilen jiletli tel yaprakları 7,5 metre ve katları olarak satılmaktadır. Helezon jiletli tel düzlemsek jiletli telde olduğu gibi farklın çap ve ölçülerde üretilmektedir. Çap olarak en yaygın kullanılan helezon jiletli tel 45 cm ve 60 cm olanıdır. Bunlara ek seçenek olarak 30 cm ve 90 cm çaplarında helezon jiletli tellerde bulunmaktadır. Helezon jiletli teller kg fiyatı üzerinden satılmaktadır jiletli tellerin çaplarına göre 1 kilonun kaç metre açıldığı değişmektedir. Örneğin 45 cm çakında helezon jiletli tel 1 kg ı 1 metre tül açılırken 60 cm çapında helezon jiletli telin 1,3 kg 1 metre tül açılmaktadır. Kısacası jiletli tel modeline göre kg ve metre fiyatları üzerinden satışı yapılmaktadır. Helezon olarak adlandırılan jiletli tel yüksek güvenlik gerektiren alanlar için uygundur 90 çap helezonu ülke sınırlarında askeriye çitlerinde çokça görülmektedir. Helezon jiletli telin farklı yükseklik ve çaplarda üretiliyor olması sebebi ile güvenlik gerektiren alanların durumuna hangi çap ürün uygun oluyorsa onu montaj yaptırma fırsatı bulunmaktadır. Böylelikle ihtiyaçlarınızı doğrudan karşılıyor ve güvenlik açıklarınızı örten bir malzeme haline gelmektedir. Jiletli tel modelleri birbirinden farklı olup düz jiletli tel yani halk arasında jiletli tel düz olarak bilenen modelleri de bulunmaktadır. 

Jiletli Tellerin Kullanım Alanları 
Herhangi dışarıdan gelebilecek bir tehlikenin meydana gelmesini engelleyen ve güvenlik seviyesini en üste taşıyan jiletli tel montajı, birçok alanda kullanılmaktadır. Tarım arazilerinde yabani hayvanlara caydırıcı olarak, askeri bölgelerde üst düzey tedbir olarak, depo, fabrika, yazlık, gibi hayatımızın her bölümünde insanın olduğu her yerde güvenlik için mükemmel bir yöntem olan jiletli tel boyut seçenekleri ile sürekli hayatımızdadır. Farklı çap ve boyutlarda olmasının bir diğer güzel yanı ise küçük bir bahçede uygun olan küçük çaplı jiletli teli kullandığınızda hem güvenlik tedbirimizi almış olursunuz hem de küçük çap jiletli tel kullanmanız sebebi ile kaba bir görüntünün önüne geçmiş oluruz. Jiletli tel koruma ve güvenlik amacının yanı sıra alan belirleme ve sınır belirlemek için son derece ideal çit sistemleridir. Özellikle fabrika bölgelerinde sınır belirlemek oldukça önemlidir çünkü güvenlik altına alınmayan sınırla tehlike arz etmektedir. Montajı yapılacak alan için önceden bir keşif yapılması ve metraj oluşturulması jiletli tel miktarı ve montajı için yol gösterici olacaktır. Duvar var ve çit üzerine montaj yapılan jiletli teller tırmanarak uygulandığı yere girilmesini engeller. Son derece caydırıcı olan jiletli teller güvenlik açığı ve ihmalinin önüne geçmektedir. Kullanım alanı doğrultusunda model ve ölçü seçimi yapabilirsiniz sınır belirleme ve güvenlik açıklarınız için jiletli tel yaptırabilirsiniz. 
Jiletli Tel Fiyatları 
Jiletli tel faklı model ve ölçüleri ile güvenlik ihtiyacınızı karşılayan bir üründür. Zemine direk monte edilebileceği gibi duvar üzerine de montaj yapılabilmektedir. Kullanım amacına göre modeli değişen jiletli tel istenen boyutlarda güvenlik açıklarınızı kapatacaktır. Farklı boyut ve modellerinin bulunması sebebi ile jiletli tel metre fiyatı net olarak söylenmesi mümkün değildir. Tabiki malzeme satışı haricinde jiletli tel montaj fiyatı da montaj yeri ve zemine göre değişiklik göstermektedir. Her modelin kendine göre fiyatlandırma birimi olmakla birlikte ürün çapları ve malzeme kalitesine göre de değişiklik göstermektedir. Güvenlik açısından birçok faydalı sonuç ortaya koyan jiletli tel güvenlik tedbiri olarak mükemmel sonuçlar veren bu sistem çocuk oyun parklarında da çeşitli sebeplerden dolayı tercih edilmektedir. Özellikler parklarda oyun oynayan çocukların dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı güvende kalmalarını sağlamaktadır. Bu sebeple birçok okulda dış duvarları jiletli teller ile güvenlik önlemi alınmıştır. Yapılması çok mühim eksikliği düşünülemez bu güvelik jiletli telleri açık alanlarda sınır belirleme amacı ile de çok ça kullanılmaktadır. Jiletli telin güçlü yapısı sayesinde uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Aktif olarak kullanımda güvenlik açığınız kalmamış olacaktır. Cihan tel çit firmamızı sabit hatlar üzerinden arayarak merak ettiğiniz herhangi bir jiletli tel özelliğini sorabilir ve öğrenebilirsiniz. Müşteri değerlendirmeleri ve soruları bizler için çok değerli ve mühimdir. 

EBAT ÖLÇÜ / ÇAPLAR  1 RULO    FİYATLAR 
30CM ÇAPINDA  DÜZLEMSEL  30 METRE      
45CM ÇAPINDA  DÜZLEMSEL  30 METRE   
60CM ÇAPINDA DÜZLEMSEL  30 METRE   
90CM ÇAPINDA DÜZLEMSEL    30 METRE   

 

EBAT ÖLÇÜ / ÇAPLAR  1 RULO  FİYATLAR 
45CM ÇAPINDA HELEZONİK 7,5 METRE - 7,5 KG   
60CM ÇAPINDA HELEZONİK    7,5 METRE - 9,75 KG   
90CM ÇAPINDA HELEZONİK    7,5 METRE -12,75 KG  


 Jiletli Tel Montajı Ustalık Gerektirir Mi?
Farklı alanlarda farklı boyut ve modelleri ile montaj yapılabilen jiletli teller güvenlik açısından ilk akla gelen olmaktadır. Müşterilerin ilk aklına gelen soru ise jiletli tel montajı nı yapabilir miyim olmaktadır. Jiletli tel malzemesi üzerinde bulundurduğu batan ve kesici olan çıkıntıları sebebi ile ustaların montajını yapması daha doğru olduğu bir üründür. İşin ehli olan ustaların daha sağlam ve pratik bir şekilde montajını tamamladığı jiletli tellerin bir usta tarafından montaj yapıldığında zamandan da tasarruf edildiği görülmektedir. Jiletli tel denilince akla gelen tehlikeli yapısı montaj esnasında acemi olan birine zarar verebilir bu sebeple tüm tedbirlerin alındığı koruyucu elbise ve eldivenlerin kullanıldığı ustalar tarafından yapılması çok daha doğru olacaktır. Tecrübesi olmayan insanların risk alması doğru olmayıp jiletli telin tehlikeli bir malzeme olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Jiletli tel montajı sonrasında sağlamış olduğu güvenliğin rahatlığına ulaşacağınıza emin olabilirsiniz. 

Jiletli Tel Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 
Jiletli tel malzemesi güvenlik amacı ile caydırıcı ve tehlikeli bir ürün olması sebebi ile küçük çocukların ulaşamayacağı yerlere konumlandırmalıdır jiletli teller keskin ve batan yapıları sayesinde korudukları alana dışarıdan müdahaleyi engelleyen güvenlik çitleri dir bu sebeple insanların ulaşamayacağı sadece güvenlik gerektiren noktalarda konumlandırılması daha doğru olacaktır. Alçakta kalan bir jiletli tele yaslanmak dokunmak veya hareket ettirmek tehlikeli ve yaralayıcı olabilmektedir. Jiletli tellerin montaj işçiliği iyi yapılmalıdır. Montajın yapıldığı yerden düşmesi veya kopması tehlike arz edebilmektedir. Evcil hayvanlarımızı jiletli tellerden uzak tutmalı ve onların ulaşabileceği yerlere montaj yapmamalısınız kesici ve yaralayıcı olan jiletli tellerin görünen yerlerine dikkat yazıları ile uyarıcı levhalar takılmasında yarar vardır. Fiyatlandırmasını araştırırken 45 lik jiletli tel fiyatları nı sadece baz almamak gerekmektedir çünkü 4 farklı çap ve boyutu olan jiletli tel için cihan tel ve çit firmamızı arayarak en doğru fiyatlara ulaşabilirsiniz. 

Jiletli Tel Kullanımı İhtiyaçları Karşılar Mı?
İhtiyacı olan her alanda kesinlikle kullanılması gereken bir ürün olan jiletli tel sağlamış olduğu güvenlik tedbiri sayesinde özel mülk, bağ, bahçe okul, fabrika ve birçok alanda kendini ispat etmiş bir çit olmakla birlikte sınır koruma için mükemmel bir üründür. Sınırlar belirleme ve koruma ihtiyacınızda jiletli telin çap ve boyutlarına göre montaj alanına en uygun ürünü Cihan tel ve çit firmamızdan ister malzeme olarak tedarik edebilir isterseniz montaj hizmeti ile birlikte yaptırabilirsiniz. Jiletli tel güvenlik açığı ve koruma için en ideal çözüm olarak bilenen en yaygın kullanılan çit modelidir. İhtiyaçları eksiksiz olarak karşılayan bir kullanımı vardır.